W budynku dydaktycznym przy ul. ks. J. Popiełuszki 4 (Morzysław) urzęduje dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.

W kompleksie tym funkcjonują katedry:

- Katedra Pielęgniarstwa,
- Katedra Zdrowia.

ul. Popiełuszki 4

Centrum Wykładowo Dydaktyczne ul. Popiełuszki 4

Dom studenta PWSZ w Koninie

Obiekt posiada 26 pomieszczeń dydaktycznych, w tym m. in.:

• aula na 174 miejsc, wyposażona w siedzenia z pulpitem, środki audiowizualne, zamontowane na stałe nagłośnienie, multiwizjer oraz klimatyzację,
  • sala wykładowa na 106 miejsc, wyposażona w dwa projektory multimedialne, rzutnik multiwizjer oraz nagłośnienie,
  • jedną salę wykładową na 72 miejsc,
  • 2 pracownie komputerowe – jedna na 24 stanowisk z pełnym dostępem do internetu oraz druga – na 20 stanowisk – do nauczania języków obcych z wykorzystaniem platformy e-learningowej.

W budynku dydaktycznym znajdują się laboratoria chemii ogólnej, receptury kosmetycznej i oceny żywności.

Są także pracownie: chemii żywności medycznej i środków ergogenicznych, badań motorycznych i wydolnościowych człowieka, umiejętności pielęgniarskich, ratownictwa medycznego, fizykoterapii i masażu, kosmetologii, anatomii i fizjologii, kinezyterapii i fizykoterapii.

Przy budynku dydaktycznym znajduje się również sala gimnastyczna o powierzchni 140,6 m2, która wyposażona jest w sprzęt sportowy oraz nagłośnienie.

Integralną część tego kompleksu stanowi niedawno zmodernizowany lekkoatletyczny stadion sportowy z zespołem boisk sportowych: dwa do gry w kosza, po jednym do piłki siatkowej i plażowej, oraz do piłki ręcznej, a także dwa korty tenisowe. Na stadionie jest również tartanowa bieżnia, stanowiska do skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż, rzutu oszczepem i pchnięcia kulą.

stadion PWSZ w Koninie

Do budynku prowadzą podjazdy wewnętrzne i zewnętrzne, oraz winda zewnętrzna dla osób niepełnosprawnych, co zapewnia dostęp do wszystkich pomieszczeń dydaktycznych.